Paylaş:

A sınıfı iş güvenliği uzmanı nasıl olunur, B sınıfı iş güvenliği uzmanı nasıl olunur, C sınıfı iş güvenliği uzmanı nasıl olunur, iş yeri hekimi nasıl olunur? İş güvenliği uzmanlığında yükselme nasıl olur? 2020 yılı İSG sınav takvimi nasıl? İSG sınavı ne zaman, ücreti ne kadar? Sınav ücreti nasıl ödeniyor?

İş Sağlığı ve Güvenliği sınavları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü himayesinde organize edilir. Sınavların uygulayıcısı Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Kurumu(ÖSYM)’dir. Yoğunluğa ve ihtiyaca göre her sene belirli sayıda sınav yapılır.

2020 yılında iki adet sınav gerçekleştirilecek. İlk sınav, yani İSG 1. Dönem sınavı 7 Kasım 2020’de yapılacak. Sınav başvuru tarihleri, 18 Eylül 2020 ile 28 Eylül 2020 tarihleri arasında olacak, ayrıca tarihleri kaçıranlar için geç başvuru tarihi olarak 7 Ekim 2020 tarihi belirlendi.

Sınav ücreti 250,00TL olarak tespit edildi. Ücreti ödemenin en pratik yolu, ÖSYM internet sitesindeki e-işlemler menüsünün altındaki ödemeler adımını kullanmak. Kolayca ödeme sayfasına erişmek için https://odeme.osym.gov.tr adresini kullanabilirsiniz.

OSGB Merkezi Ailesi olarak başarılar dileriz.


24.09.2020 | Etiket: isg 1. dönem, 2020 isg sınavı, iş güvenliği uzmanlığı, iş yeri hekimliği, ösym | 1.162 görüntüleme
Paylaş:

Yorumlar 0

Henüz yorum eklenmemiş, sen ekle.
Yorum yapabilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Benzer Yazılar